LemonSpa

Peptydowy peeling biomimetyczny

Z pochodną toksyny botulinowej i AHA

Innowacyjny peeling nazywany alternatywą toksyny botulinowej. Pierwsze i niepowtarzalne
połączenie alfa-hydroksykwasów z peptydami biomimetycznymi, daje niesamowitą
skuteczność w terapii zwalczania zmarszczek mimicznych.

Kwas mlekowy [20%] oraz glikolowy [20%] oprócz działania stymulującego i wygładzającego
spełniają rolę promotorów przejścia kluczowych substancji aktywnych.  Przełomowa formuła peelingu aplikowana jest również na okolicę oczu – pod samą linię dolnych rzęs i na górną powiekę, dając efekt silnego wygładzenia linii i zmarszczek.  Dodatkowo receptura zawiera komórki macierzyste z winogron, które są źródłem. najsilniejszego wymiatacza wolnych rodników – resweratrolu. Przełomowym składnikiem
peelingu jest neuropeptyd – Argirelina® -jest ona skróconą formą toksyny botulinowej i działa na tym samym poziomie co botoks, nie wykazując jednak toksyczności. Wykazuje silne działanie wygładzające zmarszczki mimiczne wywoływane pracą mięśni. Argirelina® hamuje wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, dając efekt widocznego i. natychmiastowego wygładzenia bruzd i zmarszczek.


Niezależne badania in vitro wykazały zmniejszenie głębokości zmarszczek średnio o 30%. W celu pojędrnienia skóry w formule zastosowano peptydy stymulujące fibroblasty – MatrixylTM (INCI: Palmitoyl Pentapeptide-4), Regu AGE® oraz Rigin®. Ich synergiczne działanie przeciwzmarszczkowe porównywalne jest do działania czystego retinolu.
Niezależne badania in vitro potwierdziły wzrost syntezy
kolagenu typu I o 212%, kolagenu typu IV 327% i kwasu hialuronowego o 267%. Te spektakularne wyniki badań dają podstawę, aby zaliczyć MatrixylTM do jednej z najbardziej. efektywnych substancji przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku składników kosmetycznych. Nowa formuła zawiera kompleks amfoterycznych aminokwasów oraz technologię liposomów, aby działać w głębszych warstwach skóry.

Wskazania:

• Zmarszczki mimiczne, również wokół oczu
• Utrata jędrności i elastyczności skóry
• Zmarszczki grawitacyjne
• Zmarszczki utrwalone
• Nierówna powierzchnia i szary koloryt

Rezultaty:

• Skóra może zacząć się złuszczać od 2. dnia po zabiegu,
jeżeli złuszczanie występuje – jest bardzo delikatne
• Silnie wygładza zmarszczki mimiczne już w trakcie trwania
zabiegu
• Powoduje rozkurcz mięśni, przez co delikatnie
unieruchamia mimikę i wygładza utrwalone zmarszczki
mimiczne
• Rozjaśnia skórę i przebarwienia